Vyberte stranu

Kým som nebola mama, bol šport pre mňa samozrejmosťou. Častokrát aj dvojfázový tréning každý deň. Práčka nestíhala prať športové oblečenie, ale ja som nasledovala hlas srdca a športovala ako o dušu spasenú. Z kaviarenského typu som plynule prešla na beh, zumbu, jogu, aj bicykel. Bez mihnutia oka sa pre mňa stal šport totálnou a pevnou súčasťou života. No a potom prišli deti a na šport som si odrazu musela kradnúť minúty.

šport mama

Vanilkový sen

Indoorcyclingovú hodinu, čiže spinning, som tentokrát vymenila za inú. To bola ale riadna makačka! Dnes nám na skupinovke dala baba vážne do tela. Zajtra nebudem vedieť držať ani lyžicu. Rýchlo sa bez sprchy prezliekam a upaľujem za malými domov. Nech nemusí susedka zneužitá ako opatrovateľka čakať. Má skúškové obdobie a musí sa učiť. Nemám to ďaleko, takže doma som cobydup. Vymojkám deti, prepúšťam dievčinu zo služby, posadím ich k rozprávke a naložím na taniere kurací perkelt so špenátovými haluškami, čo som im stihla pripraviť ešte ráno. Kým to sprášia, mám presne dvadsať minút. Zatváram sa do kúpeľne a idem nato.

Šport a motivácia

Prečo človek športuje? Prečo robí ten čudný šport? Pre pocit v sprche. Ten môj je znásobený tým, že som v kúpeľni sama, nikto mi neklope na dvere a nedomáha sa pozornosti. Aké mám len šťastie! Vanilkový sprchový gél, navodzujúci príjemnú atmosféru, ma dostáva do ešte väčšej pohodičky. Vlasy. Najskôr prírodný kamilkový šampón, nanesený a dvakrát opláchnutý. Potom balzam na báze argánového oleja s reparujúcimi zložkami. Pôsobenie päť minút. Medzičasom píling celého tela z hroznových jadier. Opláchnutie vlasov. Napokon vysušenie tela uterákom. Nie šúchaním, ale saním, aby aj zvonku bola pokožka krásne hydratovaná. Precízne prikladanie uteráka od nôh smerom nahor, nie naopak! Kvôli nízkemu tlaku a predchádzaniu kŕčových žíl. Následne zabalenie vlasov do uteráka, iba na dve minúty, aby sa nepoškodili pritesným zamotaním do tkaniny.

Mama, staraj sa!

Telové mlieko. Tri druhy. Na spodnú časť nôh bambucké maslo, na zadok, stehná a brucho spevňujúce anticelulitídové hydratačné mlieko s koenzýmom Q10, na vrchnú časť tela jazmínové bio mlieko kvôli vôni, podporujúcej pozitívnu myseľ. Vlasy. Do paže, už ubehlo určite viac ako dve minúty! Ako len budú, chudinky, vyzerať? Fu, stíham to, nepolámané. Opatrne do nich vtieram kokosový olej zo Srí Lanky, no nerozčesávam. Tak to radí kaderníčka. Použijem aj špeciálnu emulziu na lepšiu elasticitu. Následne prípravok na tepelnú úpravu, ide sa fénovať. Nastavujem strednú teplotu a fénujem zo vzdialenosti dvanásť centimetrov v predklone. Po piatich minútach jemne rozčesávam kefou z kozacích chlpov a pomaly vtieram ošetrujúce tužidlo do korienkov na objem. K záveru vlasy ešte raz prečešem, uhladím a jemne nasprejujem lakom s leskom a vôňou z rady India.

Doparoma, zabudla som na masku na tvár. Tá mala byť aplikovaná ešte pred sprchou, ach jaj. Rýchlo si ju nanášam špeciálnym štetcom na tvár a kontrolujem na mobile časový údaj. Fajn, mám ešte nejakú rezervu. Po odstránení masky krémujem tvár výživným bio citrónovým krémom s pridaným vitamínom E a D. Pod oči jemne vklepkám ampulku proti vráskam. Prebytočný maz odsajem obrúskom. Následne tvár prebehnem rozjasňovacím púdrom a zvolím nežný make-up pre bežný deň. Maskara, ceruzka na obočie a lososový lesk na pery. Všetko kvalitné produkty, netestované na zvieratách kvoli spoločenskej zodpovednosti. Použijem šetrný antiperspirant bez hliníka a za ucho nanesiem pár kvapiek parfumu, určeného na bežný jarný deň, v súlade s mojím typom osobnosti.

mama šport joga

Hehehe, to určite!

Skupinovku som nestihla, dovárala som kurací perkelt. A už aj letím z posilky domov ako blázon. Hneď ako so chytila prvú činku, pípla správa od bezradnej susedy:

„Malá za tebou stále plače, kričí mami mami a pokadila sa. Neviem, kde sú handry a dezinfekcia.“

Najhorší scenár. Normálne neplače, nekadí mimo, ale dnes musí. Vždy sa predsa pýta na záchod.

Umyjem pokadenú dcéru číslo dva, pričom dcéra číslo jedna mi nešikovne asistuje. Zamočí si vo vani rukávy, ako sa nakláňa proaktívne mydliť malej zadok. Takže prezliecť a hľadať nové tričko v kope nevyžehleného prádla. Neviem, čo skôr, ale zo všetkého najprv zabránim pošmyknutiu sa menšej vo vani. Napokon ich tam strčím obe, nech sa spolu vykúpu, aj tak im už treba umyť vlasy a dlážku tiež. Vždy sa na zem dostane polovica objemu vody z vane, takže ju netreba namáčať inak.

Otvorím dokorán dvere na kúpeľni, aby som videla, či sa netopia a rozkladám pred ne jogamatku. Čas na šport.Dokážem sa zmasakrovať aj za krátky čas, takže rýchlo klikujem, zdravím slnko, mesiac, aj dolepozerajúceho psa. Hurá, už cítim pot medzi lopatkami. To je ono! Obe deti stále úspešne nad hladinou, momentálne naháňajú kĺzajúce sa mydlo. Stíham ešte osemminútové brušáky a dvojminútovú dosku alias plank, keď začne jedna pišťať, že chce ísť von. Mám odcvičené.

Viac o živote aktívnej matky si môžete pozrieť aj na mojej FB fanpage.

Vanilkový sen je jednou s mini poviedok z mojej prvej knižky Denník aktívnej matky, ktorá sa vypublikovala vo vydavateľstve Noxi.